Av. Melda ŞENTÜRK

Ortak Avukat
msenturk@akbuluthukuk.com

 

Av. Melda Şentürk, uluslararası tahkim dahil olmak üzere sınır ötesi işlemler, uluslararası sözleşmeler ve uluslararası uyuşmazlıkların çözümü hukukunda sağlam bir deneyime sahiptir. Bu deneyimi, Türkiye ve Çin Halk Cumhuriyeti'ndeki kariyeri boyunca üstlendiği bağımsız danışmanlık ve hukuk departmanı yöneticiliği gibi rollerle kazanmıştır. Türk-Yabancı yatırım projelerinin ve iştiraklerin şirket avukatı olarak Çin, Hong Kong, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye'deki işleriyle ilgili danışmanlıklar vermiş; ve İspanya'daki müvekkillerinin uluslararası girişimleri için danışmanlık yapmıştır. Çalışma alanı ağırlıklı olarak uluslararası ticaret anlaşmaları, denizaşırı yatırımlar, birleşme ve devralmalar, kurumsal yönetişim ve uluslararası uyuşmazlık çözümlerine odaklanmaktadır.

Melda, hukuk lisans eğitimini 2007 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlamış, 2010 yılında National University of Singapore’da Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır. İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak mesleki yaşamına devam etmektedir.

Melda, Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Çince, İspanyolca ve Fransızca bilmektedir.

 
------------------------
 
Melda has a solid experience in cross border transactions, international contracts and dispute resolution including international arbitration. She gained this experience through the roles she has taken such as independent counsel and legal manager in her career in Turkey and People’s Republic of China. She advised Turkish-Foreign investment and joint venture projects related to their businesses in China, Hong Kong, the United States and Turkey as an inhouse counsel; and advised her clients in Spain for their international expansion projects. Her practice area mainly focuses on international trade deals, overseas investments, mergers and acquisitions, corporate governance and international dispute resolution.
Melda obtained her bachelor degree in Law from Ankara University Faculty of Law and holds an LLM degree from National University of Singapore, Faculty of Law in International Business Law. She is a member of Istanbul Bar Association.
Melda speaks Turkish, English, Chinese, Spanish and French.